czwartek, 2 czerwca 2011

Książki na czerwiec

Nie wiem czy wiecie, ale uwielbiam czytać książki. Obecnie ze względu na masę obowiązków nie mam na to zbyt dużo czasu, ale staram się znaleźć na to trochę czasu. Kilka dni temu w moje ręce trafiła nowość "Makatka" Katarzyny Grocholi i Doroty Szelągowskiej.
Opis z ostatniej strony:
W rodzinnym kalendarzu czasem słońce, czasem deszcz, radość i rozczarowanie, kłótnie i kompromisy, ale zawsze panuje miłość.
Katarzyna Grochola i Dorota Szelągowska rozmawiają o szczęściu z dostawą do domu, zgniłych kompromisach, ludziach z papieru, o tym, jak prewencyjnie docenić, by nie zostać zdradzonym, oraz o tym, kiedy zaczynają się święta i kiedy kończy się świat...
Dwie generacje, dwa style życia. Łączą je więzy krwi, różnią życiowe doświadczenia, tęsknoty, niepokoje. Wspólnie zarażają pasją życia. 
Katarzyna Grochola matka Doroty, najpopularniejsza polska współczesna pisarka. Jej książki sprzedają się w setkach tysięcy egzemplarzy. Laureatka nagród AS EMPIK-u oraz Bestseller Empik-u w kategorii literatura polska.
Dorota Szelągowska córka Katarzyny, dziennikarka, scenarzystka, projektantka wnętrz. Narzeczona dyrygenta i kompozytora Adama Sztaby, mama Antka.

W ciągu dwóch dni dotarłam do ok1/3 książki (a czytam tylko w autobusach) i boje się że lada moment przyjdzie chwila kiedy dotrę do ostatniej i pomyślę "dlaczego to już koniec?" Lubie Grocholę za to, że przypomina że istnieją w życiu głębsze wartości, za to że uczy żeby się nie poddawać, nigdy w życiu.  Za lekkość przekazu i podejście do życia. Uwielbiam. I za każdą nową książkę, którą wydaje. Szczerze polecam wszystkim miłośnikom Grocholi.

W planach na czerwiec są też:
- Cień wiatru - Carlos Ruiz Zafon
- Pamiętniki wampirów - L.J. Smith
- Ogród kości - Tess Gerritsen

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz