piątek, 10 czerwca 2011

Domowe SPA - Kuracja mleczna

Kolejnym produktem, który napewno każdy ma w domu, a można wykorzystać do celów kosmetycznych jest mleko. Mleko możemy wykorzystać do wielu czynności, ja stosuję do następujących:
- wymoczenie nóg przed pedicure - rewelacyjnie zmiękcza i wygładza skórę na stopach
- kąpiel - od czasu do czasu wlewam do kąpieli, również dobry sposób na zmiękczenie wody, co daje zmiękczenie i lekki nawilżenie skóry
- kuracja mleczna na twarz - o niej właśnie napiszę

Zacznę od tego co i jak robimy. To bardzo proste. Twarz musi być czysta, więc jeśli wykonujemy czynność wieczorem musimy najpierw umyć twarz. Następnie płatek kosmetyczny nasączamy zwykłym mlekiem (nie ma znaczenia jaka zawartość tłuszczu) i przecieramy nim twarz. W razie potrzeby dodajemy mleka, ale chodzi o głównie o to aby cała twarz została nim pokryta. Pozostawiamy mleko na twarzy do wyschnięcia, najlepiej ok 20-30min, jeśli nie możecie tyle czekać to niech chociaż to mleko wyschnie na twarzy. Po upływie tego czasu spłukujemy twarz letnią wodą, jeśli wolicie możecie użyć żelu do mycia twarzy, mi wystarcza sama woda. Jeśli skóra o to prosi nakładamy krem nawilżający.

Efekty jakich oczekuję się od takiej kuracji to przede wszystkim oczyszczenie, zmatowienie i wygładzenie skóry. Pomaga ona odblokować pory i dzięki  niej szybciej znikają krostki, przebarwienia i wszelkie inne niespodzianki. Stosuję kurację mleczną od dosyć dawna i w miarę regularnie i szczerze mogę przyznać, że nie mam większych problemów z cerą.
Serdecznie polecam.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz