poniedziałek, 2 maja 2011

Domowe SPA - Peeling kawowy

Jednym z najlepszych peelingów z jakimi miałam styczność jest domowy peeling kawowy. Jest on zalecany do walki z cellulitem, ale ja choć nie mam tego problemu też uważam, że jest skuteczny dla każdego rodzaju skóry.

Przepisów jest wiele. Zależnie od tego jaki chcemy osiągnąć efekt, tak możemy przepis modyfikować. Ja podam najprostszy i chyba najbardziej popularny przepis.

-2 łyżeczki naturalnej kawy mielonej
- 1 łyżeczka cynamonu
- 2 łyżeczki soli
- woda
Do miseczki wsypujemy kawę, sól i cynamon. Wszystkie składniki dokładnie mieszamy. Następnie powoli dodajemy wodę i również mieszamy. Wodę musimy dodawać powoli, aby nie zepsuć konsystencji. Peeling nie może być ani za suchy (wtedy nie będzie się trzymał ciała, będzie się osypywał), ani za rzadki (spłynie z naszego ciała i nic nam po nim).
Peelingu używamy po prysznicu lub kąpieli - po prostu masujemy ciało jak przy każdym peelingu.Następnie dokładnie spłukujemy. Do składników zamiast wody (lub dodatkowo) możemy dodać żel pod prysznic, oliwkę lub balsam.

Jeżeli stosujemy ten peeling jako kurację antycellulitową, polecam wykorzystać folię spożywczą. Wtedy nacieramy ciało "papką", owijamy się folią spożywczą. Pozostawiamy na ok. godzinę. Dla wzmocnienia efektu owijamy się kocem, aby wygrzać. Po godzinie zmywamy i wcieramy w ciało balsam ujędrniający.

Uwierzcie, że nie ma nic lepszego:)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz